Central Coast CX #6

Cyclocross: Sun Oct 9 2016 – Schedule
Part of the 2016-17 CCCX Cyclocross Series

Results: Group C & Juniors

Men C

Place # First Last Cat Team License Age Laps @ Time Points
1 555 Bernardo TAPIA 5 Stanford University 0456472 43 6 @ 00:37:04 50
2 516 Christopher HA 5 JLVelo Cycling Team p/b The Freewheel 0393126 25 6 @ 00:37:06 47
3 517 Marc MENDOZA 5 8888200 6 @ 00:37:43 45
4 515 Jack CHASE 5 Musette Bakery 8888201 6 @ 00:38:01 44
5 558 John WU 5 0516468 43 6 @ 00:39:44 43
6 568 Casey SUSSMAN 5 Mars Cycles 8888097 6 @ 00:42:35 42
Field: 6 of 100

Masters Men 35+ C

Place # First Last Cat Team License Age Laps @ Time Points
1 722 Peter HILBY 5 San Fran Cyclo 8888202 6 @ 00:37:15 50
2 723 Dave BROWN 5 8888203 6 @ 00:37:51 47
3 781 Simon WEISS 5 8888150 6 @ 00:39:45 45
4 718 Christian PARKER 5 Menlo Velo 8888041 6 @ 00:40:27 44
5 721 Robert PANOVA 4 0472577 39 6 @ 00:40:33 43
6 7160 No NAME 5 8888888 6 @ 00:40:51 42
7 724 Cesar COSTELLO 5 Good Enough 8888206 6 @ 00:43:33 41
Field: 7 of 100

Masters Men 45+ C

Place # First Last Cat Team License Age Laps @ Time Points
1 966 Shawn BECKER 4 Pen Velo Racing/Summit Bicycles 0384868 49 6 @ 00:36:44 50
2 970 Thomas SWITZER 4 Pen Velo Racing/Summit Bicycles 0053912 46 6 @ 00:37:40 47
3 909 David O'BRIEN 4 SunPower Racing 0393237 49 6 @ 00:38:07 45
4 903 Ramon FIGUEROA 5 0516823 49 6 @ 00:39:18 44
5 979 Michael RIZZO 4 SJBC 0059049 53 6 @ 00:40:03 43
6 915 Will WORKMAN 5 Latr 8888205 6 @ 00:40:21 42
7 952 Chris HUDSON 5 0516726 56 6 @ 00:40:50 41
8 962 Douglas JUNKINS 4 0290364 48 6 @ 00:42:04 40
9 904 Alex LAPPE 5 Menlo Velo 8888015 5 @ 00:37:47 39
10 914 Andrew PARKER 5 8888204 5 @ 00:38:00 38
Field: 10 of 100

Junior Boys 10-14

Place # First Last Cat Team License Age Laps @ Time Points
1 55 Nathan VAHLBERG 5 Voler/Cliff/HRS/Rock Lobster 0516069 12 6 @ 00:39:24 50
2 13 Dan ENGLISH 5 Voler/Clif/HRS/Rock Lobster. 8888019 6 @ 00:42:11 47
3 87 Tyler JOLLY 5 Rock Lobster 8888151 5 @ 00:39:09 45
4 53 Ayden UUSITALO 5 0494517 10 4 @ 00:43:33 44
Field: 4 of 99

Junior Boys 15-18

Place # First Last Cat Team License Age Laps @ Time Points
1 310 Joshua VAHLBERG 5 Voler/Cliff/HRS/Rock Lobster 0498505 16 6 @ 00:35:50 50
2 354 Nathan DAVIS 5 0513636 15 6 @ 00:36:29 47
3 352 DYLAN GONG 5 Voler/Cliff/HRS/Rock Lobster 0517470 15 6 @ 00:36:40 45
4 358 Manuel AFFONSO, JR 5 Rock Lobster 8888020 6 @ 00:39:51 44
5 357 Peter VAHLBERG 5 Voler/Cliff/HRS/Rock Lobster 0516072 14 4 @ 00:38:04 43
Field: 5 of 100

Junior Girls 10-14

Place # First Last Cat Team License Age Laps @ Time Points
1 205 Bridgett BARWICK 4 0518337 13 4 @ 00:40:17 50
Field: 1 of 100

Junior Girls 15-18

Place # First Last Cat Team License Age Laps @ Time Points
1 483 Victoria PRAS 4 Voler/Cliff/HRS/Rock Lobster 701584 5 @ 00:35:55 50
2 452 Lindsay SCHMIDT 4 Voler/Cliff/Rock Lobster 0516691 15 5 @ 00:35:55 47
3 451 Mackenzie TODARO 4 Rock Lobster 8888028 5 @ 00:39:53 45
4 453 Libbi WU 4 0516486 15 5 @ 00:41:26 44
5 401 Peyton GEE 4 Rock Lobster 8888026 4 @ 00:37:54 43
6 411 Isabel WU 4 0516599 14 4 @ 00:45:01 42
Field: 6 of 100
Table notes: